remonty Łódź, firma remontowa tanio

 

Strona główna      Usługi remontowe      Usługi transportowe       Usługi porządkowe      Ocieplanie budynków

O firmie      Docieplenia      Zakres remontów      Cennik remontów      Remonty realizacje      Kontakt

 

 


Remonty Pabianice.


Usługi remontowe mieszkań w Pabianicach

 

Mieszkańcy Pabianic rozpoczynają remonty swoich mieszkań tuż po nadejściu wiosny

Zasada, według której remonty warto przeprowadzać z użyciem najbardziej dostępnych materiałów naturalnych, najlepiej pochodzących z okolicy miejsca zamieszkania, przebojem zdobywa rynek. Wprawdzie nie sięgnęła jeszcze granic absurdu tak jak na Zachodzie, gdzie poszukuje się nawet podziemnych pokładów glinek w okolicach domostw, by wszystko było „tutejsze”, ale zwraca już uwagę dobieranie cegieł z miejscowych zakładów wytwórczych, barwienie ścian w kolorach minerałów dostępnych jak najbliżej, wykorzystywanie motywów zdobniczych czerpanych z lokalnego folkloru.

We wszystkim jednak – trzeba pamiętać – naczelną zasadą jest zachowanie zdrowego rozsądku. Nie ma powodu, by upierać się przy lokalnej technologii, gdy w oczywisty sposób jest ona przestarzałą i nie gwarantuje np. bezpieczeństwa. Jako przykład podajmy strzechy w charakterze pokrycia dachowego, które choćby w regionie łódzkim tylko na kilka dekad straciły na popularności, by znów stać się lubiane i często stosowane. Ale to już nie te same strzechy, co kiedyś. Nie są łatwopalne, bo używana przy ich przygotowywaniu słoma jest w specjalny sposób impregnowana i nasączana substancjami zabezpieczającymi przed ogniem.

Najważniejsze dla użytkowników i miłośników strzech nie są jednak ich właściwości chemiczne (albo przynajmniej mają one drugorzędne znaczenie), lecz wspaniały wygląd i nawiązanie do wizerunków wiejskich chat z okresu przedwojennego i starszych. Poza zewnętrznym urokiem stosowania unowocześnionych dawnych technologii, wewnątrz nowych budynków widzimy już zwykle rozwiązania na miarę XXI wieku.

Właśnie tak zgrabne łączenie tradycyjnego charakteru domów i ich wnętrz z funkcjonalnymi technikami budowlano-remontowymi znamionuje kunszt fachowców, podejmujących się podobnych wyzwań. Nie ma nic dziwnego w tym, że właśnie oni mają coraz więcej zleceń od wymagających klientów.

 

 

Szukasz dobrej ekipy remontowej ?
Planujesz remont mieszkania ?


Remonty Łódź - doświadczona firma remontowa, tanio !

 

remonty Pabianice - malowanie z tapetowaniem, gładzie oraz wylewki betonowe, docieplanie domów styropianem

Prawa autorskie zastrzeżone remonty-transport.pl © az-studio.pl strony internetowe łódź