remonty Łódź, firma remontowa tanio

 

Strona główna      Usługi remontowe      Usługi transportowe       Usługi porządkowe      Ocieplanie budynków

O firmie      Docieplenia      Zakres remontów      Cennik remontów      Remonty realizacje      Kontakt

 

 


Remonty mieszkań Konstantynów Łódzki, firma remontowa województwo łódzkie.

Usługi remontowe dla mieszkańców Konstantynowa Łódzkiego pod Łodzią,


Artykuł poświęcony remontom mieszkań w Konstantynowie Łódzkim:

Ile razy zastanawialiśmy się, czy wbijać gwóźdź lub operować wiertłem w danym, upatrzonym przez nas punkcie ściany, bez ryzyka naruszenia instalacji elektrycznej lub innych ważnych przewodów tkwiących w murze? Kto po kilkunastu latach mieszkania nawet w tym samym budynku pamięta z dokładnością co do milimetra, gdzie przebiega taki czy inny kabel w ścianie? Jak często słuchaliśmy opowieści znajomych, którym przytrafiło się nieszczęście: - "Ledwo puknęłam młotkiem w gwóźdź, żeby wbić go w tynk i powiesić obrazek, a tu nagle zgasło światło w całym domu i po przybyciu fachowca okazało się, że do wymiany nadają się całe metry instalacji! "– skarżyła się niedawno jedna z mieszkanek Konstantynowa Łódzkiego

Obecnie już zagrożenie tego rodzaju jest mniejsze. Zabezpieczenie stanowią m.in. specjalistyczne mierniki i urządzenia wykrywające obecność instalacji w ścianie nawet do kilkunastu centymetrów głębokości. W razie wyjątkowego pecha i jednak przebicia któregoś z przewodów, inne miernik pozwalają ustalić z bardzo dużą dokładnością, na którym centymetrze przewodu doszło do uszkodzenia, co oznacza, że nie trzeba rozkuwać połowy ściany w domu, aby wymienić wadliwy fragmencik instalacji.

Przede wszystkim jednak pozostaje najprostszy sposób zabezpieczenia – jeśli nie mamy pewności, że w określonym miejscu nie przebiega żadna instalacja, to zwyczajnie nie ruszajmy ściany. Łatwiej zapobiec komplikacjom niż je później usuwać, co wymaga choćby zamówienia fachowej usługi. A przecież czas kosztuje. Sam dojazd specjalisty, choćby rzeczywista praca zajęła mu zaledwie kwadrans, może kosztować kilkadziesiąt złotych.

Nie warto nawet takiej drobnej kwoty przeznaczyć na inny sposób upiększenia mieszkania? Naturalnie, że tak i nie ma co do tego wątpliwości. Bo kupna kosztownych urządzeń do wykrywania kabli mimo wszystko nie polecamy, jeżeli pracami remontowymi nie zajmujemy się zawodowo i przed problemem „jest w ścianie przewód, czy też go nie ma” stajemy zaledwie raz na rok lub nawet rzadziej.


 

 

Szukasz dobrej ekipy remontowej ?
Planujesz remont mieszkania ?


Remonty Łódź - doświadczona firma remontowa, tanio !

 

Konstantynów Łódzki - remonty mieszkań, ocieplanie domów oraz usługi remontowe

Prawa autorskie zastrzeżone remonty-transport.pl © az-studio.pl strony internetowe łódź