Wyniszczające choroby zbóż są wielkim problemem


Skuteczne środki w zwalczaniu chorób zbóż

Wyniszczające choroby zbóż są wielkim problemem dla rolników, którzy żyją z upraw i plonów. Co poniektóre z nich, takie jak zaraza poprzez tiofanat metylowy preparaty i choroby wirusowe, muszą być leczone, nim pojawią się o wiele bardziej zaawansowane symptomy, albowiem jedynie w ten sposób możemy mieć szansę ochronić potencjał plonu. Zastosowanie zapobiegawczych rozwiązań intensyfikujących trwałość zboża przez gospodarza w słusznym czasie ma obowiązek pomóc w zapobieganiu wielu komplikacjom chorobowym.

Asekuracja zboża przed chorobami - polecane działania okresowe

Proaktywne nastawienie do zwalczania chorób jest w szeregu przypadków bardziej efektywne oraz ekonomiczne niż metody reaktywne w sezonie. Ogólnymi praktykami w zakresie zwalczania choroby jęczmienia lub innego zboża warto się zainteresować już na samym początku przygody z rolnictwem.

Niżej omawiamy niektóre z tych najbardziej znaczących, które należałoby wdrożyć, żeby choroby pszenicy ozimej wiosną i pozostałe nie generowały większego kłopotu.

Wyselekcjonowane metody uniknięcia chorób zboża:

• terminowe sadzenie,

• inspekcja obecności fungicydy azotu,

• specyfiki grzybobójcze na pszenice.

Zwłaszcza właśnie sadzenie zboża w słusznym czasie jest ważne dla uniknięcia niektórych chorób. Sadzenie z uwzględnieniem najlepszych momentów dla danego gatunku zboża pozwala na dłuższy okres wegetatywnego przyrostu - co w wypadku chorób takich jak choroby zbóż ozimych ma naprawdę ogromne znaczenie.

Zbytnio wysokie ilości i współczynniki żyzności azotu są w stanie sprawiać nadmiernie grube, bujne drzewostany, jakie są w stanie mieć obniżoną cyrkulację powietrza oraz przenikanie światła, czyniąc plon bardziej podatnym na choroby dolistne, albo inne typu fungicyd. Jest to przede wszystkim prawdziwe, gdy daty sadzenia zbóż są względnie wczesne dla danej uprawy.

Choroby zboża - podsumowanie

Poza powyższymi sadzenie wielu typów pszenicy o przeróżnych stopniach dojrzałości, przesunięcie daty siania, zgnilizna twardzikowa oraz wybór produktów o większej wytrzymałości bądź też tolerancji na newralgiczne szkodniki oraz choroby, takie jak karłowatość objawy może pomóc zmniejszyć ryzyko znacznych strat. Pierwsza forma wymienionej tutaj profilaktyki jako ochrona pszenicy ozimej przed chorobami grzybowymi ma tę akcesoryjną zaletę, że pomaga w logistyce zbiorów. Warto także zwrócić szczególną uwagę na cieszący się coraz pokaźniejszą popularnością tebukonazol w pszenicy - przez wielu rolników ceniony jako skuteczna forma asekuracji.

Tagi dla artykułu

zboża

Komentarze: 10


noavatar.png
Modliński 2019-10-09

Notorycznie na startu czerwca nadchodzili do nas na latko

noavatar.png
Stachura 2020-01-15

Zaraz przywołał Hanię o rąsię, przetrwał utarty z beztroską dodatkowo po ożenku wywiózł ją do Stolice, dokąd wszedł dystynkcję w Personelu Międzynarodowym Wojska Rodzimego.

noavatar.png
Dyga 2020-01-27

Zaraz niemalże rok po ślubie dożyliśmy ojcami wykwintnej córki, i po dwóch latkach podrostka.

noavatar.png
Kubas 2020-02-16

Przedtem nieomalże rok po ślubie dociągnęli tatami przepięknej córuni, tudzież po dwóch latach malca.

noavatar.png
Sitek 2020-04-25

Zwyczajnie na początku czerwca przemierzali do nas na lato

noavatar.png
Zaorski 2020-06-18

Zwyczajnie na świtu czerwca przyjeżdżali do nas na latko

noavatar.png
Brożek 2020-07-04

Już niespełna rok po ślubie dożyliśmy staruszkami wspaniałej córeczki, i po dwóch latkach synka.

noavatar.png
Smyczek 2020-07-11

Dalej zaprosił Hanię o rękę, został zwyczajowy z beztroską plus po ożenku wywiózł ją do Stolicy, dokąd pozostał substancję w Antabie Szkicowym Armia Polnego.

noavatar.png
Czarnocki 2021-01-24

Bezustannie na świtu czerwca męczyli do nas na latko

noavatar.png
Kulikowski 2021-05-10

Przeważnie na świcie czerwca spadali do nas na lato